Sunny’nin Robot Süpürgelerinin Avrupa Yolculuğu Başlıyor

Türkiye’nin en büyük elektronik üreticilerinden Sunny Elektronik, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinin sahibi Viomi ile ürün geliştirme, üretim, satış ve dağıtım alanlarında işbirliğine gittiğini duyurdu. İşbirliği kapsamında Sunny, bu yıl bitmeden Türkiye’de ilk kez robot süpürge üretimine başlayacak. En yeni teknolojileri kullanarak üretecekleri robot süpürgeleri erişilebilir fiyatlarla iç piyasaya sunacaklarını belirten Sunny Elektronik Pazarlama ve Ürün Kategori Direktörü Arif Yıldırım, “Viomi ile yaptığımız ürün geliştirme, üretim, satış-dağıtım alanlarındaki işbirliği, üretim ve ihracat faaliyetlerimize büyük katkılar sağlayacak. Nesnelerin interneti ve 5G teknolojilerini kullanarak geliştireceğimiz robot süpürgeleri, ilk etapta iç piyasaya ve Avrupa’ya kazandıracağız” dedi.

SUNNY TÜRKİYE’NİN İLK AKILLI ROBOT SÜPÜRGELERİNİ ÜRETECEK

Türkiye’nin en büyük 3’üncü elektronik üreticilerinden ve ihracatçılarından Sunny Elektronik, yeni nesil ürünleri ve tüketici elektroniğine kazandırdığı kategorilerle sektördeki konumunu güçlendiriyor. Yüzde yüz yerli sermaye ve üretim gücüyle 42 yıldır en yeni teknolojileri erişilebilir hale dönüştüren marka, Reddot, Good Design, IF gibi çok sayıda uluslararası tasarım ödülü sahibi Viomi işbirliğinde Türkiye’ye bir ilki daha kazandıracak. Köklü tecrübesi, yerli üretim gücü ve yenilikçi yüzüyle her kesimden tüketicinin beğenisini kazanan marka, işbirliği kapsamında Türkiye’de ilk kez robot süpürge üretimine imza atacak.

Robot süpürgeler her eve girecek

Sunny Elektronik olarak 42 yıldır ürettikleri kaliteli ve güvenilir ürünleri erişilebilir fiyatlarla tüketicilerle buluşturduklarını kaydeden Sunny Elektronik Pazarlama ve Ürün Kategori Direktörü Arif Yıldırım, “Viomi ile yaptığımız işbirliği ile bu konumumuzu destekleyeceğiz. Dünyada 2000’i aşan patent ve çok sayıda uluslararası tasarım ödülü sahibi Viomi ile yerli üretim gücümüzü nesnelerin interneti ve 5G gibi ileri teknolojilerle destekleyeceğiz. Bu yıl bitmeden üretimine başlayacağımız robot süpürgeleri, erişilebilir fiyatlarla her eve kazandıracağız” diye belirtti.

Yeni ürünlerle istikrarlı büyümesini destekleyecek

Geliştirdikleri en yeni ürünlerle Türkiye’ye çok sayıda ilkleri kazandırdıklarına değinen Sunny Elektronik Pazarlama ve Ürün Kategori Direktörü Arif Yıldırım, “Türkiye’nin en büyük 3 elektronik üreticisinden biri olarak 110 bin metrekare kapalı alanda modern üretim teknolojileri ve bin 500’den fazla çalışanımızla üretim gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizi dünyanın pek çok ülkesine ulaştırarak Türkiye’nin dünyadaki vitrinine kalıcı değerler kazandırıyoruz. Ödüllü müşteri hizmetlerimizle tüketici memnuniyetimizi her geçen gün yukarıya taşıyoruz.  Geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerle iç piyasada ve küresel pazarda sağladığımız istikrarlı büyümemizi, ürün gamımıza ekleyeceğimiz yeni ürünlerimizle destekleyeceğiz” diye sözlerine ekledi.