Fabrika ve AR-GE Merkezi

Atmaca Elektronik San. ve Tic. A.Ş. olarak Türkiye’nin her bölgesine her şehrine ulaşan satış bayilerimiz ve servislerimizin yanı sıra dünya genelinde yaklaşık 50 ülkeye ihracat yapan , çok güçlü teknik altyapısı ile tüketici elektroniği üreticisi olarak ülkemizde Ar-Ge’nin önemini anlamış öncü yerli kuruluşlardan birisiyiz. Kurum olarak dünyada Ar-Ge’ye (Araştırma-geliştirme) önem veren gerek devletler ve gerekse de özel şirketler rakiplerine fark atmakta, onların önüne geçmektedirler şeklinde kararlı bir Ar-Ge vizyonuna sahibiz.

Şirketimizde çalışma dinamiklerimize uygun, araştırma ve inovasyon odaklı felsefesini özümsemiş tecrübeli mühendislerimizle, son teknoloji cihaz ve sistemlerle, üniversitelerle yapılan işbirlikleriyle, ulusal ve uluslararası proje ortaklarıyla sürdürülebilir gelişme doğrultusunda Ar-Ge proje yatırımları yapılmaktadır.

Bu hedefler doğrultusunda da Ar-Ge departmanımız Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’mız tarafından 5746 sayılı Kanun kapsamında Ar-Ge Merkezi olarak kabul edilmiştir. Ülkemizin 3. büyük elektronik ürün ihracatçısı konumundaki firmamızın Ar-Ge Merkezi bünyesinde bilişim, tüketici elektroniği, sağlık , dijital yayın ve dijital ekran reklamcılığı sektörlerine yönelik projelerin gerçekleştirilmesi hedefleri yer almaktadır. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip eden bu projelerin tümü firmamızın ve ülkemizin daha çok kalkınmasına, ürünlerimizi kullanan son kullanıcıların teknolojik gelişmişlik seviyelerini arttırmaya ve farklı pazarların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürün geliştirme hedefleri doğrultusunda oluşturulmaktadır. 

Ar-Ge Merkezi’mizde ürün geliştirirken doğa ve tüketici dostu teknolojilerin geliştirilmesi, enerji sarfiyatının minimum düzeye indirilmesi, Ar-Ge’ye dayalı ürün kişiselleştirme kabiliyeti ile farklı pazarların tercih ve alışkanlıklarına uygun ürün ergonomisi ve tasarımı çalışmaları yapılmaktadır. Bunun dışında dünya geneline göre pazar payımızın yüksek olduğu Doğu Avrupa, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler bölgelerinde tüketici elektroniği sektörüne öncülük eden, yenilikçi ve kaliteli ürünler geliştirilmektedir. Tüm bu hedefler doğrultusunda yetkin ve tecrübeli mühendislerimizden oluşan Ar-Ge Merkezi’miz tasarım, geliştirme ve test süreçlerini en etkin şekilde kullanmaya çalışarak firmamızın ve ülkemizin tüketici elektroniği ve dijital sektördeki bilgi birikimini en üst seviyeye getirmek için gayretle çalışmaya devam edecektir. 

Galeri